Výpis z registru

Výpis z registru získáte prostřednictvím Klientského centra CRIF. Existuje několik způsobů, jak o výpis požádat. Vydání výpisu předchází ověření identity žadatele. Nejsnazší cestou je nákup výpisu on-line prostřednictvím e-shopu kolikmam.cz. K tomu je potřebné mít aktivovanou bankovní identitu. Více informací, jak o výpis požádat naleznete zde.

E-mail

klient@crif.com

Telefon

+420 844 111 777

ID datové schránky

R4QDCBE

Výpis nakoupíte jednoduše z domova prostřednictvím e-shopu na stránkách eshop.kolikmam.cz. Vaši identitu ověříme prostřednictvím BankID. Pro vyřízení žádosti o výpis online musíte být majitelem účtu a mít aktivovanou bankovní identitu.

CRIF provozuje také webový portál kolikmam.cz, kde po přihlášení získáte on-line přístup k údajům, které jsou o vás vedeny v registrech BRKI a NRKI.

Desatero
zodpovědného zadlužování

1

Nepůjčuji si na zbytečnosti

Vždy si musím rozmyslet, zda produkt nebo službu, kterou si chci prostřednictvím úvěru pořídit, skutečně potřebuji právě teď. Platí jednoduché pravidlo: za vlastní peníze mohu něco chtít, za půjčené však danou věc musím nutně potřebovat.

2

Nepřeplácím životnost

Na úvěr si nekupuji žádný produkt/službu, které budu splácet déle, než je jejich životnost. Pokud si pořídím týdenní dovolenou, neměl bych ji splácet celý rok.

3

Neriskuji bankrot

Je nezbytné vytvářet rezervy na “horší časy” a myslet na to, že vždycky může být hůř. Pokud zvažuji úvěr, nejdříve si musím propočítat, jakou částku mohu s ohledem na svoji finanční situaci vydávat měsíčně na splátku.

4

Nedůvěřuji všem

Musím si dobře rozmyslet, od které společnosti si mohu půjčit. V dnešní době může nabízet a poskytovat půjčky téměř kdokoliv. Společnosti, které neprověřují své žadatele v úvěrových registrech, si kompenzují riziko výší úroků a také jinými sankcemi.

5

Nejsem unáhlený

Z nabízených úvěrů vybírám vždy ten nejvýhodnější. Vždy musím porovnávat nabídky od různých poskytovatelů. Rozhodně nevolím první variantu, která je mi předkládána.

6

Neporovnávám pouze úroky

Pokud si beru úvěr, nevolím podle nejnižší nabídky úroků. Musím zvažovat všechny ostatní poplatky, jako jsou poplatky za správu úvěru, za uzavření smlouvy či jakékoli sankce. Důležité je porovnat sazby RPSN a celkovou částku, kterou zaplatím.

7

Nepodepisuji neznámé

Vždy se podrobně seznámím se smlouvou a úvěrovými podmínkami včetně případných sankcí či pokut. Nepodepisuji nic, čemu nerozumím. V případě potřeby se poradím s odborníky.

8

Nemyslím jen na současnost

Své závazky splácím vždy řádně a včas, a tím si buduji pozitivní úvěrovou historii do budoucna. Navíc se mohu pojistit pro případ neschopnosti splácet v budoucnu.

9

Nepůjčuji si na půjčku

Pokud přes všechna opatření nastane situace, kdy nejsem schopný úvěr splácet, nepůjčuji si další peníze na vyrovnání dluhu. Snažím se domluvit řešení přímo s věřitelem, který mi původní úvěr poskytl.

10

Nevěřím na zázraky

V případě, že mi seriózní finanční instituce žádost o úvěr odmítne, je nutné se znovu zamyslet nad vlastní ekonomickou situací. Finanční instituce tím nechrání pouze sebe, ale i mě před předlužením. Není na místě hned žádat o “dražší” úvěr jinde, to jsou pak podmínky zaručeně méně výhodné.